Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Moje nohy? Je to marný, cvičení nepomáhá. Prezident Zeman otevřeně promluvil o svém zdraví

Moje nohy? Je to marný, cvičení nepomáhá. Prezident Zeman otevřeně promluvil o svém zdraví

Zdravotní stav prezidenta Zemana zaznívá v diskuzích o jeho druhém funkčním období jako jeden z argumentů, proč by měl Zeman od kandidatury raději upustit. Sám prezident zdůrazňuje, že až na špatné nohy, je zdravotně fit. V rozhovoru pro Ahaonline nyní přiznal, že se snaží kvůli neuropatii cvičit, vše je ale prý marné. 

„Pokud jde o mé nohy, pane redaktore, sorry, sorry jako. Abychom si rozuměli. Ano cvičím, plavu v bazénu, cvičím na rotopedu, chodím na procházky. Je to marný, je to marný, je to marný. Je to taková autosugesce, že si tím něco zlepším. Ne,“ přiznal prezident v rozhovoru pro Ahaonline.

Dle jeho vlastních slov mu nejvíce pomohla hůl, díky níž má větší stabilitu. „Jakmile jsem si pořídil hůl, před několika lety, tak chodím daleko jistěji. Dříve jsem vrávoral. Občas si z toho lidi dělali legraci, například u korunovačních klenotů, nebo když jsem vystupoval v Číně z letadla, také jsem zavrávoral. Těch případů bylo hodně. Od té doby, co mám hůl, vrávorám podstatně méně,“ uvedl Zeman.

Před zhruba dvěma týdny prezident opětovně ujistil, že se cítí dobře. „Subjektivně se cítím o něco lépe než před takovými čtyřmi, pěti lety, protože za poslední dva roky jsem shodil 15 kilo. Nejsou tak zatíženy klouby, není tak zatížen oběhový systém. Představte si, že jdete od řezníka a nesete v igelitce 15 kilo masa. To se docela prohnete,“ řekl Zeman o svém zdraví v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech.

Některých prohřešků se však nezbavil. Příležitostně pije tvrdý alkohol, který mu v minulosti lékařské konzilium nedoporučilo konzumovat. „Není to ojedinělý prohřešek, člověk má vychutnávat všechny radosti života. Zejména, když vzhledem k mému věku mi některé jinak přirozené radosti života už trochu ubyly,“ hájí se Zeman.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek