Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muž ve Špindlerově mlýně zemřel, když sjížděl kopec na matraci

Muž ve Špindlerově mlýně zemřel, když sjížděl kopec na matraci

Půlnoční zábava ve Šindlerově Mlýně se pro asi třicetiletého muže stala osudnou. Při jízdě na matraci ze sjezdovky v areálu Svatý Petr narazil do konstrukce tribuny a na místě zemřel. Použil při tom matraci, která se na sjezdovkách používá pro zabezpečení pevných překážek. Příčiny a okolnosti tragické události vyšetřuje policie.

„Muž jízdu nezvládl a ve vysoké rychlosti zcela nekoordinovaně narazil do konstrukce tribuny. Zraněnému, který byl bezprostředně po nehodě v bezvědomí, poskytli prvotní ošetření přivolaní pracovníci horské služby,“ uvedl Novák. Přes úsilí záchranářů se ale nepodařilo obnovit srdeční činnost zraněného muže a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt, uvedl Novák.

Nedaleko místa události se nacházela matka usmrceného muže, kterou místní hasiči odvezli na svou zbrojnici. Psycholog ženě poskytl psychologickou pomoc.

Novák uvedl, že v minulosti byly zaznamenány smrtelné nehody při jízdě z kopce například na raftu, člunu. „Ty dokážou cestou z kopce vyvinout značnou rychlost, přičemž je velmi obtížné až nemožné je řídit nebo brzdit,“ uvedl Novák.