Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muži, který v Chomutově zastřelil Roma, hrozí až 20 let. Neměl šanci přežít, potvrdila policie

Muži, který v Chomutově zastřelil Roma, hrozí až 20 let. Neměl šanci přežít, potvrdila policie

Muže, který v noci na sobotu v Chomutově zastřelil Roma, policie obvinila. Případ šetří jako vraždu a pokud padne obžaloba, hrozí střelci 12 až 20 let vězení. Útočník na muže podle svědků vystřelil bez varování a mnohokrát. Důvodem byly noční výtržnosti a údajně to, že opilý řidič ohrožoval před smrtí autem okolí. 

"Vyšetřovatel dnes zašle na Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvedl Vítek.

Incident se stal v sobotu ve 3:00 v Jirkovské ulici. Obviněný muž podle dosavadního zjištění policie slyšel z ulice hluk. "Z okna panelového domu uviděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a vozidlem najížděl do osob, které stály před domem na chodníku," uvedl Vítek.

Ihned poté vyšel s legálně drženou zbraní před dům a na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, začal střílet. Řidiče dodávky zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. "Přivolaní policisté podezřelého, který na hlídku čekal na místě činu a ke střelbě se doznal, bezprostředně poté zadrželi," dodal Vítek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek