Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Mladoboleslavsku najel vlak do naříznutého stromu. Vnitro nevyloučilo, že to byl pokus o terorismus

Na Mladoboleslavsku najel vlak do naříznutého stromu. Vnitro nevyloučilo, že to byl pokus o terorismus

Na trati z Prahy do Turnova, v úseku mezi stanicemi Mladá Boleslav-Debř a Bakovem nad Jizerou najel dnes po 8:00 osobní vlak do spadlého stromu. Ve vlaku cestovalo podle posledních informací 20 lidí, nikdo se nezranil. Trať byla uzavřená na zhruba devět hodin, provoz byl obnoven v 17:00. Policie, která událost vyšetřuje jako úmyslný trestný čin, pracuje také s verzí, že šlo o záměrnou provokaci nebo pokus o teroristický čin.

Podle portálu Aktuálně.cz byly na místě nehody nalezeny vzkazy odkazující na islám. Policejní mluvčí Lucie Nováková informaci zpravodajskému portálu potvrdila. Na dotaz ČTK se už ale později k nálezu textu odkazujícího na islám nevyjádřila, jen sdělila, že "v tuto chvíli není zřejmé, zda jde o běžnou nehodu, záměrnou provokaci, nebo pokus o teroristický čin".

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vyzval ke střízlivému hodnocení. "Prosíme média a veřejnost, aby k hodnocení této události přistupovaly s maximální opatrností a nenechaly se zmást spekulacemi, které jsou záměrně šířeny přes sociální sítě. Policie provádí rozsáhlé šetření, jakmile zjistíme další relevantní informace, budeme veřejnost informovat," uvedl ministr v tiskovém prohlášení.

Škoda na soupravě je podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřiny Šubové předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

Mezi stanicemi Bakov nad Jizerou a Mladá Boleslav hlavní nádraží místo vlaků jezdily náhradní autobusy. Omezení se dotklo regionální i dálkové dopravy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek