Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na pět dětí na jihu Čech spadl strom. Dvě mají vážná zranění hlavy

Na pět dětí na jihu Čech spadl strom. Dvě mají vážná zranění hlavy

Na pět dětí v Českém Rudolci u Dačic na Jindřichohradecku spadl vzrostlý strom. Jedno převezli záchranáři letecky s velmi vážným poraněním hlavy do nemocnice v Českých Budějovicích, další má vážně zranění hlavy. Zbylé tři děti mají oděrky a pravděpodobně lehčí zranění. 

„Poslali jsme leteckou záchrannou službu, která vezla těžce zraněné dítě na 'traumačku' a dětskou JIP do Českých Budějovic, ostatní děti jsme odvezli po zemi,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý.

Policie zahájí v nejbližších hodinách trestní řízení pro podezření, jestli někdo nespáchal trestný čin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Není zatím zřejmé, do jaké míry tragédie souvisí s deštivým počasím. Extrémní srážky v noci a ráno zasáhly Prahu a většinu Středočeského a Plzeňského kraje a zkomplikovaly dopravu, zaměstnaly hasiče a zvedly hladiny řek.

Dopoledne byl vyhlášen druhý povodňový stupeň na Kocábě ve Štěchovicích, první na Klabavě v Rokycanech a v Hrádku i na pražském Botiči. V Praze přetekla také hráz rybníků v Radotíně a Řeporyjích. Podle meteorologů se mohou rozvodnit řeky také v povodí Úslavy a na menších přítocích dolní Berounky a dolní Vltavy.

Povodňová pohotovost platí do pátečního rána v Praze, v okresech Beroun a Praha-západ ve Středočeském kraji a Plzeň-jih a Rokycany v Plzeňském kraji. Výstraha na vydatné až extrémní srážky platí pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj do dnešních 17:00, pršet bude i v části Jihočeského a Královéhradeckého kraje.

Meteorologové rovněž upozornili, že voda může podemlít silnice a mosty. Extrémní déšť ráno například přerušil provoz na frekventované železniční trati mezi Prahou a Berounem. Vlaky se zastavily poté, co se u Černošic na trať sesunul svah.