Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Naděje Evropy“ Dominik Feri. Prestižní magazín ho zařadil mezi politiky, kteří zachrání EU

„Naděje Evropy“ Dominik Feri. Prestižní magazín ho zařadil mezi politiky, kteří zachrání EU

Prestižní německý magazín Die Welt ocenil teplického radního Dominika Feriho (TOP09). Mladého českého politika zařadil mezi jedenáctku evropských představitelů, kteří mohou Evropské unii pomoci překonat krizi, v níž se nachází. Feri se  v žebříčku ocitl na pátém místě. 

Německé anketě vévodí francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron. Na druhé místo novináři umístili předsedu německé SPD Martina Schulze. Stupně „vítězů“ uzavírá řecký liberální reformátor Kyriakos Mitsotakis. Před Ferim se ještě umístil vůdce strany Nová demokracie, a britský liberálně demokratický poslanec Timothy James Farron.

Dominik Feri je v anketě popisován jako „česká hvězda s afro-účesem“. Vytáhnout Evropskou unii z krize má politik hlavně svojí aktivitou na sociálních sítích, kterou u mladých vzbuzuje zájem o politiku. Jenom na svém Facebooku má na 60 tisíc fanoušků. Kladné body si u novinářů vysloužil také tím, že je členem „konzervativní a europřátelské“ TOP 09.

Sám Feri označil své umístění v anketě za „hodně přestřelený“. „Nicméně sympatický mi na tom je, že vybrali někoho z TOP 09. Je to vlastně docela logický. Zejména v období před volbama je trendy prázdně ukazovat na Brusel a tzv. elity, házet na něj všechny problémy, nebo dokonce říci, že z EU máme vypadnout, i když o třetinu zchudneme. Nic takového od Topky neuslyšíte“ zveřejnil na svém facebookovém profilu. 

Dvacetiletý Feri je jedním z nejmladších českých zastupitelů. Od roku 2014 působí jako radní v Teplicích, v květnu 2015 se stal členem TOP 09. Vedle kariéry politika stíhá být i studentem, navštěvuje kurzy na právnické fakultě Univerzity Karlovy.