Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Náměstek rozvědky neprošel detektorem lži, chystá se údajně rezignovat

Náměstek rozvědky neprošel detektorem lži, chystá se údajně rezignovat

Náměstek Úřadu pro zahraniční styky a informace, tedy rozvědky, která sbírá poznatky v zahraničí, neprošel detektorem lži, když se jej vyšetřovatelé dotazovali, zda chtěl úplatek. Informoval o tom zpravodajský portál Seznam Zprávy. Zdeněk Blahut byl v podezření kvůli kauze České pošty, kde se údajně nabízel, že za čtyři miliony korun vyřeší vleklý spor podnikatele Lukáše Čadka se státním podnikem.

Podle informací INFO.CZ se Blahut údajně chystá rezignovat a může tak předejít svému možnému odvolání. Podle Seznam Zpráv náměstek rozvědky podstoupil test už před dvěma lety. Celkem zodpověděl 29 otázek, přičemž u třech nemluvil pravdu. A byly to právě otázky, které se týkaly schůzek s Čadkem a možných úplatků.

Případná rezignace by byla završením Blahutovy podivuhodné kariéry. Týdeník Euro už před čtyřmi lety upozornil, že současný náměstek rozvědky je bývalým příslušníkem komunistického Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti a tajné Státní bezpečnosti.

Po roce 1989 se Blahut na nějaký čas přesunul do plzeňské policejní správy. V létě 1995 pak vstoupil do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), kde měl zprvu na starost potírání obchodu s lidmi. Poté se stal šéfem odboru, který se zabýval nelegálním obchodem se zbraněmi, střelivem a trhavinami. Během své policejní kariéry byl vyšetřovatelem i některých mediálně známých případů, mimo jiné vyšetřoval i případ chystané nájemné vraždy novinářky Sabiny Slonkové.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek