Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Náměstek rozvědky Zdeněk Blahut rezignoval. Vaz mu srazil test na detektoru lži

Náměstek rozvědky Zdeněk Blahut rezignoval. Vaz mu srazil test na detektoru lži

Informace, kterou včera přineslo INFO.CZ, se potvrdila. Na svůj post rezignoval Zdeněk Blahut, muž poslední roky spojovaný především s lidmi z ČSSD. Zdeněk Blahut působí jako náměstek Úřadu pro zahraniční styky a informace, tedy rozvědky, která sbírá poznatky v zahraničí. Neprošel detektorem lži, když se jej vyšetřovatelé dotazovali, zda chtěl úplatek. V úřadu by měl skončit k 15. lednu. 

Zdeněk Blahut byl v podezření kvůli kauze České pošty, kde se údajně nabízel, že za čtyři miliony korun vyřeší vleklý spor podnikatele Lukáše Čadka se státním podnikem. Podle Seznam Zpráv náměstek rozvědky podstoupil test už před dvěma lety. Celkem zodpověděl 29 otázek, přičemž u třech nemluvil pravdu. A byly to právě otázky, které se týkaly schůzek s Čadkem a možných úplatků.

Rezignace jezavršením Blahutovy podivuhodné kariéry. Týdeník Euro už před čtyřmi lety upozornil, že současný náměstek rozvědky je bývalým příslušníkem komunistického Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti a tajné Státní bezpečnosti.

Po roce 1989 se Blahut na nějaký čas přesunul do plzeňské policejní správy. V létě 1995 pak vstoupil do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), kde měl zprvu na starost potírání obchodu s lidmi. Poté se stal šéfem odboru, který se zabýval nelegálním obchodem se zbraněmi, střelivem a trhavinami.

Během své policejní kariéry byl vyšetřovatelem i některých mediálně známých případů, mimo jiné vyšetřoval i případ chystané nájemné vraždy novinářky Sabiny Slonkové.

 

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek