Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Napadne až 40 centimetrů a teploty budou blízko nuly. Meteorologové varují před návratem zimy

Napadne až 40 centimetrů a teploty budou blízko nuly. Meteorologové varují před návratem zimy

Ještě před pár dny to na to nevypadalo, ale do Česka se vrátila tuhá zima. V Jeseníkám může napadnout až 40 centimetrů nového sněhu a meteorologové varují taky před silným větrem a tvorbou náledí a sněhových jazyků.

Vydatné sněžení zasáhne především sever Moravy a Slezsko během večera a středy. Do čtvrtečního rána má napadnout celkem až 20 centimetrů sněhu, na horách 30 a v Jeseníkách ojediněle i 40 centimetrů.

Sněžení lze očekávat i na Vysočině. Doprovodí ho silný vítr, který bude vytvářet nebezpečné sněhové jazyky či závěje, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V Plzeňském a Karlovarském kraji se večer a v noci může tvořit náledí. Silný vítr hrozí od středy na celé Moravě.

„Zejména na severu Moravy a ve Slezsku se budou v důsledku kombinace silného větru a nového sněhu vytvářet od vyšších poloh sněhové jazyky, v hřebenových partiích i závěje. Sněhové jazyky se mohou tvořit také na Českomoravské vrchovině a v Orlických horách,“ uvedli meteorologové.

Vítr má slábnout ve středu večer, sněžení by mělo ustat v noci na čtvrtek. Opatrní by měli být hlavně řidiči. Měli by mít zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

Mrazy by mohly poškodit květy ovocných stromů. „Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku může v případě mokrého sněhu docházet i ke škodám na lesním porostu a polomům,“ uvádí aktuální výstraha meteorologů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek