Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Napodruhé. Dětská neuroložka Dernerová obhájila na Mostecku post senátorky

Napodruhé. Dětská neuroložka Dernerová obhájila na Mostecku post senátorky

Lékařka Alena Dernerová obhájila (za Spojení demokraté – nezávislí kandidáti) v opakovaných volbách post senátorky za Mostecko. Hned v prvním kole získala 55 procent hlasů, tedy potřebnou nadpoloviční většinu. 

Druhý skončil hokejista Jiří Šlégr (za ČSSD) se ziskem asi 16 procent hlasů. Ostatní kandidáti měli méně než desetiprocentní podporu. Volby doprovázela nízká účast, k urnám během pátku a soboty přišlo 12 procent voličů.

Ve volbách bylo k 16. hodině sečteno 99 procent okrsků. Chybí výsledky z jednoho, ve kterém bylo loni registrováno asi 380 voličů. Dernerová ale má před Šlégrem náskok více než 4200 hlasů.

Osmapadesátiletá Dernerová zvítězila už v říjnových senátních volbách, když v druhém kole s výrazným náskokem 70,81 procenta hlasů taktéž porazila Šlégra. Tehdy kandidovala za rozhádané hnutí Severočeši.cz, jehož místopředsedkyně těsně před volbami požádala o stažení kandidatury Dernerové.

Mostecká radnice žádosti nevyhověla, proto Severočeši.cz napadli výsledek u Nejvyššího správního soudu, a ten nařídil opakování voleb.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek