Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Návrat do komunismu. Stát chce, aby vaše děti zase běhaly s plynovou maskou po hřišti

Návrat do komunismu. Stát chce, aby vaše děti zase běhaly s plynovou maskou po hřišti

Ministerstvo obrany připravuje nový zákon, který vrátí brannou výchovu zpět do učebních osnov. Děti by se tak během hodin učily zdravovědu nebo jak se chovat ve stavu ohrožení. Resort Martina Stropnického tím chce podle serveru iDnes.cz podpořit obranyschopnost země a v dětech posílit lásku k vlasti. 

 „Již jsme zapomněli na to, že důležitou složkou obranyschopnosti republiky jsou občané. A my chceme vytvořit podmínky pro zvyšování jejich fyzické zdatnosti, dovedností, ale i mravních vlastností a etických zásad, jež by pak mohli využít při krizových situacích či k obraně státu,“ řekl serveru ministr obrany Martin Stropnický.

Myšlenka na zavedení branné a vlastenecké výchovy na školách nachází podporu mezi laickou i odbornou veřejností. V březnovém průzkumu pro ministerstvo obrany se pro ni vyjádřilo 79 procent Čechů.  

 „Takové téma i výchova k vlastenectví na základní a střední školy patří. Už dítě by mělo vědět, že v civilizované společnosti se od občanů očekává, že v případě ohrožení mají svoji zemi hájit a být připraveni třeba i nasadit život,“ říká poslankyně Jana Černochová (ODS).

Zákon je nyní v připomínkovém řízení, vyjadřují se k němu ostatní ministerstva. Jeho věcný záměr by dle serveru měla projednávat ještě stávající vláda. To ale s ohledem na fakt, že se rychle blíží volby a v koalici roste napětí, není jisté.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek