Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Návrat poraženého hejtmana Haška. Politiku opustil, pracuje pro „Tvrdíkovy“ Číňany

Návrat poraženého hejtmana Haška. Politiku opustil, pracuje pro „Tvrdíkovy“ Číňany

Potom co někdejší hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek oznámil, že opouští politickou scénu a stahuje se do ústraní, začal pracovat jako advokátní koncipient. O poznání zajímavější je, že se začal uplatňovat taky jako poradce exministra Jaroslava Tvrdíka, který je ředitelem čínské společnosti CEFC pro Evropu. O Haškově nové pozici informoval server iDnes.cz.

Podle informací zpravodajského webu iDnes.cz při svém současném působení v poradenském týmu Jaroslava Tvrdíka využívá Michal Hašek kontaktů, které se mu podařilo získat, když stál v čele Jihomoravského kraje. Server současně podotýká, že projekty s čínskou účastí, které Hašek uzavřel ještě jako hejtman, v současnosti váznou.

Spojení Haška s Tvrdíkem není podle Lukáše Valáška a Vojtěcha Srnky, kteří jsou autory článku, nic nového. Kontakty oba bývalí politici udržovali už v minulosti, jak ve své knize popisuje Petra Paroubková. V současnosti Tvrdík údajně Haška úkoluje – cílem jejich snažení má být rozšíření aktivity čínských společností ve střední a východní Evropě.

Jedním z bezprostředních úkolů je podle redaktorů iDnes.cz nákup blíže neurčeného hotelu ve Vídni. Podle jejich názoru se jedná o první z kroků nutných k tomu, aby se v Evropě podařilo vybudovat síť ubytovacích zařízení a dalších služeb pro čínské turisty. „Spekulace MF Dnes nebudu komentovat,“ reagoval na dotazy redaktorů Jaroslav Tvrdík.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek