Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Návštěvníky pražského aquaparku pobouřila muslimka v burkinách. Zábavní park řeší desítky stížností

Návštěvníky pražského aquaparku pobouřila muslimka v burkinách. Zábavní park řeší desítky stížností

Sociální sítí Facebook se šíří fotka ženy v muslimských plavkách. Návštěvník ji zachytil v aquaparku v Čestlicích u Prahy. Pod fotkou se vyrojily desítky nenávistných komentářů. Situace ještě víc eskalovala, když se zábavní park ženy zastal.

"Fuj, nikdy už tam nevkročím, je mi z toho zle! Měli by respektovat naší kulturu a naše zvyky!" zní například jeden z komentářů na Facebooku. Většina příspěvků kromě nenávisti k náboženství míří i směrem k údajné nehygieničnosti. "Pardon, ale určitě si myslíte, že věřící dámy se ve sprchách svléknou do naha a umyjí mýdlem?" píše další z uživatelek. 

Aquapalace Praha se ale postavil na stranu muslimky. "Všichni návštěvníci musí dodržovat stejné hygienické zásady. Zvláštním bodem jsou však novinky posledních let, jako například koupací trička nebo burkini, tedy koupací oděvy zahalující větší část těla. Některé modely zakrývají i hlavu, což je vidět na pořízených fotografiích.Toto oblečení je vyrobeno z materiálu vhodného ke koupání. Jedná se o celosvětový trend, se kterým se nesetkáváme jen my v Aquapalace Praha. V tomto případě klientky nic neporušují," zní oficiální vyjádření podniku.

Burkiny jsou celotělové ženské plavky, které zakrývají vše kromě konce končetin a obličeje. Plní požadavky na hidžáb a rozšířily se v islámském prostředí jako oblečení do vody, které ženu příliš neodhaluje a je tedy z náboženského hlediska přijatelné.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek