Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nečekaný objev pražských celníků. Ve dvojitém dně kufru našli skoro sedm kilo hašiše

Nečekaný objev pražských celníků. Ve dvojitém dně kufru našli skoro sedm kilo hašiše

Téměř sedm kilogramů hašiše našli ve dvojitém dně kufru celníci na letišti v Praze. Drogu převážel cizinec na lince z Indie přes Spojené arabské emiráty. Na webu celníků to dnes oznámila mluvčí Celního úřadu Praha-Ruzyně Šárka Miškovská. Přesné množství a čistotu drogy určí až rozbor, ale obecně stojí podle ní gram hašiše v Česku kolem 500 korun. Několik kilogramů by tak dealeři mohli rozprodat i za miliony. Podobné zásilky se v Praze objevily také dříve.

Celníci objevili kontraband v úterý při běžné kontrole zavazadel cestujících. „Pašerákova zavazadla nejprve podrobili kontrole rentgenem. Zájem celníků vzbudilo podezření na dvojité dno látkového kufru. Detekční zkouška pozitivně reagovala na hašiš,“ sdělila Miškovská.

Droga včetně obalu vážila zhruba 6,75 kilogramu. Přesné množství hašiše v balíku podle mluvčí určí až následná expertiza. Podle Miškovské se v Česku gram hašiše prodává zhruba za 500 korun, ale ceny se liší podle kvality drogy či místa, kde se hašiš prodává. Pokud by tedy bylo v nalezeném balíku přes šest kilogramů hašiše běžné čistoty, mohli by dealeři utržit prodejem přes tři miliony korun.

"Zda byla droga určena pro tuzemský trh, nebo měla pokračovat dále do zahraničí, je předmětem dalšího šetření," doplnila mluvčí. Cizince celníci předali policistům z Národní protidrogové centrály k zahájení stíhání.

Zadržený 25letý muž přicestoval do Prahy leteckou linkou z Dillí přes Dubaj ve Spojených arabských emirátech. I předchozí nálezy většího množství hašiše na ruzyňském letišti v posledních letech se objevily u cestujících na linkách z Dillí. Loni našli celníci balík s hašišem o váze 6,7 kilogramu u 39letého cizince na lince z Dillí přes turecký Istanbul a v roce 2015 balík vážící přes 7,8 kilogramu u 45letého cizince opět na lince Dillí - Dubaj - Praha.