Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nečekaný zvrat v případu zmizelé Míši. Obvinili její matku

720p480p360p240p

Před soudem může skončit Eva Muzikářová, matka zmizelé Míši. Policie ji ve středu obvinila z propagace nacismu, za což jí hrozí až tři roky ve vězení. Na svém – dnes již smazaném facebookovém profilu – totiž sdílela nacistické obrázky a radikální názory.

Tři měsíce už se hledá ztracená Míša Muzikářová. Dívka zmizela po cestě do školy 11. ledna ráno. Od té doby po ní pátrají a to jak na Plzeňsku, kde spáchal sebevraždu hlavní podezřelý, bývalý přítel matky Otakar S., tak v Ústí, kde před svým zmizením žila. Policie ovšem stále tápe a naděje, že dívenku naleznou živou, ubývá.

Zájem veřejnosti i policistů ale vzbudila i Míšina matka, která na svém dnes už zablokovaném facebookovém profilu vystupovala jako Eva Braun, jako úvodní fotku měla snímek Adolfa Hitlera s jeho milenkou Evou Braunovou.

Své radikální smýšlení dávala jasně najevo i svými statusy, sdílením rasistických příspěvků a vlastními fotkami, kde má na krku nacistické symboly, hákové a německé válečné kříže. Ke krajním radikálům se přitom hlásí už dlouho. V roce 2010 neúspěšně kandidovala do poslanecké sněmovny za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti.

Podle zdroje Blesku policisté Míšinu matku souvislosti s propagací nacismu několikrát vyslýchali. Obvinění padlo ale až nyní. „V těchto dnech ústečtí kriminalisté obvinili za trestný čin projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka jednu osobu,“ uvedla bez bližších podrobností policejní mluvčí Alena Bartošová. Kvůli zákonu na ochranu osobních údajů ale odmítla potvrdit, že jde o matku zmizelé Míši. Dodala pouze, že vyšetřování stále probíhá.

Podrobnosti o případu na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek