Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejzáhadnější vražda Česka se blíží vyřešení: Vrah Otýlii rozčtvrtil a rozeslal v kufrech

Nejzáhadnější vražda Česka se blíží vyřešení: Vrah Otýlii rozčtvrtil a rozeslal v kufrech

Nejznámější pomníček české kriminalistiky a vražda, která i po více jak osmdesáti letech stále vzbuzuje zájem veřejnosti. To je případ Otýlie Vranské, která byla svým vrahem rozčtvrcena a kusy těla byly poslány ve dvou kufrech vlakem na různá místa Slovenska. Kriminalisté její případ znovu zkoumají a už jsou velice blízko jeho vyřešení. Mají dva podezřelé a dokonce i pravděpodobný motiv.

Vražda se stala v roce 1933 a byla jednou z nejbrutálnějších, se kterou se tehdejší kriminalisté setkali. Otýlie (†22) byla původem ze Slovenska a v Praze se živila jako příležitostná prostitutka. Její život však skončil 1. září 1933, když ji někdo podřízl hrdlo a ona vykrvácela. Do jejího mrtvého těla zasadil vrah ještě několik bodných ran a tělo pak rozčtvrtil. Kusy zavřel do dvou kufrů a ty z Hlavního nádraží poslal vlakem do Bratislavy a Košic, kde bylo tělo 3. září nalezeno.

V době vyšetřování nebyl pachatel identifikován, ačkoli teorií bylo mnoho. Od záhadného blondýna, se kterým byla viděna naposledy až po samozvaného fantoma ulic, který se k vraždě přiznal v podobě dopisů posílaných do redakce novin. Teď se však policejní historikové k případu vrátili a jsou k vyřešení záhady blíže, než kdykoli předtím.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek