Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Nemám z ničeho strach. Na svobodu se těším!“ vzkazuje Kajínek z věznice

„Nemám z ničeho strach. Na svobodu se těším!“ vzkazuje Kajínek z věznice

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek přijal zprávu o chystaném udělení milosti s nadšením. „Jsem nadšený! Ale zatím jsem stále ve vězení. Pořád je to neuvěřitelné,“ popsal své pocity v rozhovoru pro deník Právo. 

Posledních pár dní ve vězení, než mu prezident Zeman udělí milost, se Kajínek dle svých slov bude těšit na svobodu. Po propuštění se chystá jet domů. „Těším se na svobodu, to obsahuje úplně všechno. Na normální, klidný život na svobodě,“ uvedl v rozhovoru pro deník Právo.

O své nevině je skálopevně přesvědčen. A bude se to snažit dokázat i na svobodě. Já se snažím o obnovu svého procesu a prokázání neviny 23 let, nevím, proč bych měl od této snahy upustit. V tomto směru věřím v úspěch,“ říká Kajínek.

Ze života na svobodě, který se za dobu, co seděl ve vězení, podstatně změnil, Kajínek strach nemá. „Nemám z ničeho strach, z ničeho obavu. Těším se! (…) Já nebudu pasivní v tom životě na svobodě! Nenechávám si teď koupit mobil, abych ho už potom měl. Já si ho vyberu sám. To je ten život na svobodě, na který se těším,“ konstatoval Kajínek. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek