Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nemocnému Vlkovi volal z Vatikánu papež, spadl do hlasové schránky. Co mu řekl?

Nemocnému Vlkovi volal z Vatikánu papež, spadl do hlasové schránky. Co mu řekl?

Kardinálu Miloslavu Vlkovi, jenž v minulých dnech oznámil, že trpí rakovinou plic, volal papež František. Řekl mu, že se dozvěděl o jeho nemoci a od té doby se za něj modlí.

Kardinál Vlk na své webové stránce poděkoval za stovky povzbuzujících SMS zpráv a e-mailů, které mu začaly chodit poté, co oznámil, že má nádor na plicích s metastázemi do kostí. 

„Naivně jsem se domníval, že za každou tu SMS osobně poděkuji alespoň dvěma slovy, ale brzy jsem poznal, že to nelze fyzicky zvládnout, poněvadž jich jsou stovky, stovky… Proto přicházím, abych alespoň takto poděkoval hromadně. Do tohoto mého uvažování přišel telefonát od Svatého otce,“ popsal.

1080p 720p 480p 360p 240p
AUDIO: Papež František volá kardinálu Vlkovi, který bojuje s rakovinou. Co mu řekl?

Papež František se napoprvé na Vlkův mobil nedovolal, a tak zanechal hlasovou zprávu, kterou kardinál rovněž zveřejnil na internetu. „Milý kardinále Vlku, tady papež František, volám, abych vás pozdravil a ujistil vás, že se modlím za vaše zdraví. Velké objetí! Ať vám Pán požehná!“ sdělil.

 „Když jsem si zprávu poslechl, tak jsem hned volal papežovu sekretáři, aby Svatému otci poděkoval. A papež pak volal znovu, ale já jsem měl v tu chvíli jiný hovor, takže jsem nemohl telefonát převzít. A papež se pokusil znovu volat, potřetí,“ popsal Vlk, kterému se podařilo s papežem spojit až při dalším pokusu, kdy volal nazpátek do Vatikánu.

Text vyšel na serveru Blesk.cz. Další podrobnosti zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek