Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nepracujeme na politickou objednávku. Šéf pražské policie vyvrací pochyby o vyšetřování Čapího hnízda

Nepracujeme na politickou objednávku. Šéf pražské policie vyvrací pochyby o vyšetřování Čapího hnízda

Šéf pražské krajské policie Miloš Trojánek se ohradil proti tvrzením, že práce na kauze Čapího hnízda je politickou objednávkou. „Odmítám spekulace o jakémsi načasování a snaze o ovlivnění výsledků nadcházejících voleb,“ uvedl v prohlášení.

 „Jsem nepříjemně překvapen snahou některých jednotlivců, kteří se snaží celé prověřování této kauzy zpochybnit a zpolitizovat. Proti tvrzením, že pražská policie v této věci pracuje na jakousi politickou objednávku, se důrazně ohrazuji,“ uvedl Trojánek.

Šéf pražské policie ujistil, že vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo – Pavel Nevtípil – patří mezi nejzkušenější pracovníky odboru hospodářské kriminality. „Osobně si ho za jeho profesionalitu a vysoké pracovní nasazení nesmírně vážím a má mou plnou důvěru,“ zdůraznil Trojánek.

Trojánek také připomněl, že kauzu dozoruje městské státní zastupitelství a že nedávno skončila dohledová prověrka, kterou provedlo Vrchní státní zastupitelství v Praze. „Dozorový státní zástupce byl srozuměn i s posunem v prověřování a informován o předání žádosti o udělení souhlasu s trestním stíháním poslanců Poslanecké sněmovně,“ podotkl.

Proti tvrzením, že detektivové neinformovali o zaslání žádosti Sněmovně státního zástupce, se pražská policie dle ČTK bránila už v pátek. Z vyjádření policejní mluvčí A. Zoulové vyplynulo i to, že v kauze Čapího hnízda policie zvažuje obvinění nejen dvojice poslanců, ale i dalších lidí. Trestní stíhání hrozí mimo jiné i Babišově novomanželce Monice či jejímu bratrovi.

Faltýnek a Babiš čelí trestnímu oznámení v souvislosti s Čapím hnízdem od roku 2015. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova koncernu Agrofert. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na 50milionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš loni ve Sněmovně řekl, že v době získání dotace vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky. K aktuální žádosti o vydání uvedl, že ji považuje za součást politického boje, která ho má poškodit před říjnovými volbami.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek