Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nouzové přistání českého letadla: Vypadly masky, lidé se báli o život, nemohli dýchat

Nouzové přistání českého letadla: Vypadly masky, lidé se báli o život, nemohli dýchat

České letadlo společnosti ČSA v odpoledních hodinách vyletělo z Říma do Prahy. Chvíli po vzletu ale vypadly kyslíkové masky. Cestující začali panikařit a letoun se vracel zpátky do Říma. Tam cestující čekají na náhradní let. 

„Vypadly masky, museli jsme si je nasadit a pak je mít na sobě až do přistání, bylo to max. 30 minut, během kterých jsem se fakt bála o svůj život,“ popsala pro Blesk.cz cestující Pavla.„Letušky nevypadaly moc klidně, spíš jsem z jejich reakcí byla více nervozní,“ doplnila Pavlína. Kolem půl desáté večer netušila, jestli se vrátí domů ještě dnes, nebo noc přežije na letišti v Římě. „Nedali nám jídlo, prý možná nějaký let kolem půlnoci bude možný. Nechali nás tady na letišti dost napospas,“ řekla zoufale.

Drama na palubě vyděsilo i další cestující. „Když vám vypadne během letu maska, vidíte pobíhat letušky a z rozhlasu zní ,emergency‘, jste docela rádi, že se kapitán rozhodne vrátit,“ popsala pro Blesk.cz cestující z letadla, která si nepřála zveřejnit jméno.

Podle tiskového mluvčího ČSA Daniela Šabíka šlo o planý poplach. „Byl to falešný poplach. Šlo o podezření na technickou poruchu, ale když letadlo přistálo zpátky v Římě a technici prohlédli letadlo, tak zjistili, že je vše v pořádku. Ovšem v té chvíli nejde usuzovat, jestli je to falešný poplach nebo o co jde,“ uvedl Šabík s tím, že postupy byly zvoleny v souladu s provozními postupy ČSA.

Více na Blesk.cz. 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek