Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nová předpověď: Kdy znovu udeří silné mrazy?

Nová předpověď: Kdy znovu udeří silné mrazy?

Česko zažívá zimu se vším všudy. Extrémní mrazy a husté sněžení sice vystřídalo teplejší počasí, podle meteorologů ale je dobré mít se dál na pozoru. Varují před velmi silným větrem, dalším sněžením a závějemi. Zatímco řidiči trpí, provozovatelé skiareálů si nemůžou stěžovat. Před víkendem hlásí nejlepší podmínky od roku 2004 a desítky centimetrů sněhu.

Výstraha meteorologů platí prakticky pro celou republiku až do odvolání. V noci podle nich dorazí do Česka silný jihozápadní vítr, který na hřebenech hor může v nárazech dosahovat až 130 km/h. Spolu s ním můžou řidiči čekat závěje a sněhové jazyky.

„Ve čtvrtek a pátek budou teploty kolem bodu mrazu a může padat i déšť se sněhem,“ předpověděl pro INFO.CZ František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Oteplení je ale jen dočasné, o víkendu už budou teploty zpátky hlouběji pod nulou.

„Za ty dva stupínky Celsia, které budou zítra a v pátek v odpoledních maximech v nížinách, budeme rádi, protože od soboty by zase měly přijít trvalé teploty pod bodem mrazu,“ řekla redakci meteoroložka ze společnosti Meteopress Dagmar Honsová.

O víkendu a příští týden se tak musíme připravit na silné mrazy, kdy budou teploty znovu klesat i pod minus 10 stupňů Celsia. „Po ránu nebude minus 15 stupňů žádnou výjimkou. Zároveň se na horách, ale i v nížinách musíme připravit na sněhové srážky. Řidiči a silničáři budou mít co dělat,“ říká Honsová. Podobný charakter počasí má v Česku vydržet i koncem měsíce.

Milovníci zimních sportů se mají na co těšit. Už dnes je v řadě velkých českých středisek kolem metru sněhu. „Dívala jsem se, že na horách jsou nyní nejlepší podmínky pro lyžování od roku 2004 a vypadá to, že se budou do konce ledna už jenom zlepšovat,“ dodává meteoroložka. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek