Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Novinář z ČT odhalil původ Zemanových dárků pro královnu. Je to idiot, napsal o něm Ovčáček

Novinář z ČT odhalil původ Zemanových dárků pro královnu. Je to idiot, napsal o něm Ovčáček

Mezi zástupcem šéfredaktora ČT24 Františkem Lutonským a mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem vypukl konflikt kvůli darům pro britskou královnu Alžbětu II. Novinář na twitteru zveřejnil informaci o původu brože a šátku, který prezident Miloš Zeman panovnici předal. Ovčáček o něm za to napsal, že je idiot.

Přestřelka začala krátce po páteční audienci v Buckinghamském paláci, na níž Zeman dorazil s chotí Ivanou a dcerou Kateřinou. Prezident královně předal jako dar brož s českými granáty a hedvábný šátek s motivem díla Václava Hollara.

Lutonský následně zveřejnil odkaz na e-shop společnosti Granát Turnov, který brož prodává. Později přidal i upozornění od ženy, jež tvrdí, že zjistila původ šátku. „Vy jste našel brož, já šátek. Leží mi doma ve skříni, koupila jsme ho na Staroměstském náměstí v galerii. Zboží, které si mohl na Staromáku koupit každý turista. Možná se prodává dodnes.” 

Už odkaz na brož Hrad rozlítil. Na Twitteru na něj reagoval prostřednictvím účtu ČÚTI, který založil a spravuje mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

„Tenhle idiot dělá zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT. Takže idiotovi vzkazuji: jde o ukázku umu českých rukou. Brož s českým granátem,“ napsal Ovčáček. Návštěvu Velké Británie označil za mimořádně úspěšnou a o špercích firmy Granát Turnov zmínil, že přispěly k věhlasu republiky.

O tom, za jakých okolností Hrad dary pořídil, se Ovčáček nezmínil.