Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O kandidátku méně. Prezidentská volba mě neláká, potvrdila bez okolků eurokomisařka Jourová

O kandidátku méně. Prezidentská volba mě neláká, potvrdila bez okolků eurokomisařka Jourová

Česká eurokomisařka Věra Jourová, o které se opatrně spekulovalo jako o možné kandidátce na prezidentský post, jasně odmítla, že by o volbách uvažovala. Práce v Bruselu je pro ni přednější.

„Nebudu kandidovat. Chci dokončit svůj stávající mandát v Evropské komisi,“ řekla Jourová dopoledne na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze. Tam se studenty diskutovala o Evropské unii, kde se jako eurokomisařka pro spravedlnost a spotřebitelská témata v poslední době výrazně věnuje například emisnímu skandálu kolem firmy Volkswagen a možným odškodněním evropských zákazníků.

O možné kandidatuře Jourové se spekulovalo i loni na podzim, kdy zazněla úvaha, že by se mohla stát tváří hnutí ANO pro prezidentské volby. Šéf uskupení, vicepremiér Babiš to už tehdy odmítal.

V řadách hnutí se jako o možném adeptovi na Hrad mluví stále častěji o ministrovi obrany Martinu Stropnickém. Ten ale svoji kandidaturu podmiňuje jasnou podporou spolustraníků – jak nedávno potvrdil v rozhovoru pro INFO.CZ, záleží do velké míry na tom, zda ho zvolí místopředsedou ANO.

Ani další velké politické strany zatím svého kandidáta nepostavily.

Chuť usilovat o post na Hradě už otevřeně deklaroval například textař Michal Horáček. Prezident Miloš Zeman své rozhodnutí teprve oznámí, očekává se ale, že se o druhé funkční období bude ucházet.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek