Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obří požár motorestu na D10 je pod kontrolou. Hašení potrvá do pozdních nočních hodin

Obří požár motorestu na D10 je pod kontrolou. Hašení potrvá do pozdních nočních hodin

Hasiči dostali požár motorestu Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy pod kontrolu, oheň se již nešíří mimo budovu. Zásah pokračuje a lze předpokládat, že potrvá do pozdních nočních hodin. Na místě je asi 40 jednotek, nikdo zatím nebyl zraněn. S hašením pomáhá i vrtulník, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

„Aktuálně máme požár pod kontrolou. Nechci říkat, že máme úplnou lokalizaci požáru, ale máme ho každopádně podchycený a nešíří se mimo budovu,“ uvedl Svoboda po 15:00. Co bylo příčinou, je zatím otázkou. Škoda se bude podle mluvčího pohybovat v řádech desítek milionů. „Hrubý odhad je 30 milionů korun,“ uvedl.

Požár byl oznámen hodinu před polednem. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý stupeň poplachu, pak třetí a nakonec čtvrtý, který využívají jen při mimořádných situacích. Důvodem byl nedostatek vody, kterou musejí přivážet z několikakilometrové vzdálenosti. Ve směru na Prahu byla proto uzavřena dálnice, aby se cisterny mohly dostat na místo co nejrychleji. Situaci komplikovalo i to, že poblíž motorestu je benzinová čerpací stanice. Zásah byl složitý také proto, že jde o dřevostavbu s doškovou střechou, která se obtížněji hasí.

Provoz na D10 ve směru na Prahu byl zastaven před 13:00, řidiči mohou ve směru na Prahu sjet na 21. kilometru u obce Tuřice a na dálnici se vrátit na 17. kilometru za motorestem. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové je na objížďkách hustší provoz, výraznější komplikace ani dopravní nehody ale nejsou hlášeny. „Je tam hlídka i světelné značení,“ uvedla Richterová.

Zatím není jasné, jak dlouho bude dálnice neprůjezdná, ani to, jak dlouho zásah potrvá. Při práci přes noc budou hasičům pomáhat osvětlovací balony.