Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obří požár na D10 je téměř uhašen, hasiči likvidují už jen skrytá ohniska. Škody jdou do milionů

Obří požár na D10 je téměř uhašen, hasiči likvidují už jen skrytá ohniska. Škody jdou do milionů

Požár motorestu u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy je prakticky uhašen, hasiči zůstávají na místě kvůli likvidaci skrytých ohnisek. Dálnice je od půlnoci průjezdná, řekl ČTK dnes ráno mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Na místě přes moc zůstaly už jen čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka, které vyhledávaly skrytá ohniska pomocí termokamery a dohašovaly je. „Úplnou likvidaci požáru nemáme, ale jenom z toho důvodu, že je tam plánováno došetření a může se tam ještě něco objevit,“ uvedl mluvčí. Rozhodně ale podle něj nehrozí další rozhoření. “U takhle rozsáhlého požáru je vždy riziko skrytých ohnisek,“ dodal.

Požár byl oznámen v sobotu hodinu před polednem. Hasiči nejdříve vyhlásili čtvrtý stupeň poplachu, který využívají jen při mimořádných situacích. Důvodem byl nedostatek vody, kterou museli přivážet z několikakilometrové vzdálenosti. Ve směru na Prahu byla proto uzavřena dálnice, aby se cisterny mohly dostat na místo co nejrychleji. Situaci komplikovalo i to, že poblíž motorestu je benzinová čerpací stanice.

Škoda byla odhadnuta na 30 milionů korun, na místo nyní míří vyšetřovatelé.