Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ohřejte se, dokud vám zbývá čas. Začátek prázdnin nebude stát za nic

Ohřejte se, dokud vám zbývá čas. Začátek prázdnin nebude stát za nic

Zbytek června bude nadprůměrně teplý a deštivý, v týdnu dokonce teploty atakují hranici 35 stupňů. V červenci se ale teploty vrátí k dlouhodobému průměru a bude pršet. Deště se dle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) jen tak nezbavíme. 

V měsíčním výhledu meteorologů bude nejtepleji tento týden. Podle krátkodobé předpovědi vystoupají teploty nad tropickou třicítku a ve čtvrtek by rtuť teploměru měla atakovat 35 stupňů Celsia.

720p 360p
Jak se bránit teplu?

 

V dalších třech týdnech bude průměrná teplota klesat, a to na příjemných 23 až 24 stupňů. Ke konci července mohou noční teploty klesnout dokonce až k 6 stupňům.

Příští dva týdny přinesou déšť. Objem srážek by měl navíc přesáhnout dlouhodobý průměr, který pro období od 26. června do 23. července činí 81 milimetrů na metr čtvereční. Červencové svátky tak nejspíše proprší.

Zbylé dva týdny budou podle výhledu ČHMÚ již srážkově průměrné až podprůměrné. Objem srážek v jednotlivých regionech se ale bude podle ústavu značně lišit, protože na celkovém úhrnu budou mít největší podíl přeháňky a bouřky.