Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Okamurovci se v Brně rozhádali kvůli kandidátkám. Po schůzi je musely krotit čtyři policejní hlídky

Okamurovci se v Brně rozhádali kvůli kandidátkám. Po schůzi je musely krotit čtyři policejní hlídky

Schůze brněnských členů SPD Tomia Okamury skončila konfliktem, při kterém musela asistovat policie. Uvedl to server iDnes.cz, podle kterého jde o další signál, že v tamní stranické organizaci panuje velké dusno.

Podle iDnes.cz je důvodem obnovených sporů fakt, že se předsedkyní brněnské organizace minulý týden opět stala poslankyně Lucie Šafránková. „Ano, existuje jistá nespokojenost s vedením,“ řekl například bývalý starosta Starého Lískovce a člen strany Petr Hudlík.

Úterní schůze se vyhrotila až v samotném závěru. Část straníků se údajně domáhala informací o kandidátkách pro nadcházející volby. „Vrátili se do místnosti a chtěli, aby jim vedení sdělilo, co bude následovat. Protože nevěděli, koho mají na kandidátku oslovit. Nakonec se začali hádat, až někdo přivolal strážníky,“ uvedl pro iDnes.cz Hudlík.

Šafránková uvedla, že o věci ví jen z doslechu a policisty podle ní přivolal místopředseda brněnské SPD kvůli hlučným osobám „v okolí kanceláře“.

Na vyhrocené jednání zamířily rovnou čtyři hlídky. Přítomnost městských policistů podle serveru rozhádané politiky zklidnila. Podle mluvčího brněnských strážníků ani jedna ze stran sporu nechce incident oznamovat a nebude se proto nijak řešit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek