Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Oznámení kandidatury se blíží, Zeman vyrazil na běžky. „Teprve rozcvička,“ vzkazuje jeho mluvčí

Oznámení kandidatury se blíží, Zeman vyrazil na běžky. „Teprve rozcvička,“ vzkazuje jeho mluvčí

Prezident Miloš Zeman se vydal na běžky. Možná tak chtěl spojit příjemné s užitečným a v rámci dovolené rozptýlit dohady o svém nepříznivém zdravotním stavu. V posledních týdnech se spekulovalo o tom, zda bude Zeman skutečně příští rok opět kandidovat na hlavu státu. Jeden z hlavních faktorů při jeho rozhodování je právě zdravotní stav. Prezident se tedy nyní rozhodl prezentovat jako aktivní sportovec a postavil se na běžky. V bundě českých olympioniků a se sjezdovými hůlkami v rukou, jak poznamenávají někteří uživatelé na sociálních sítích.

Prezident Miloš Zeman podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka odjel v pátek na týdenní dovolenou na Vysočinu. Svůj obligátní žlutý člun vzhledem k počasí tentokrát nahradil běžkami. Tradičně totiž prezident odpočívá v létě v Novém Veselí. „Letos je to ale poprvé ve funkci prezidenta, kdy si našel čas na týdenní zimní dovolenou na Vysočině. Ostatně, v uplynulých letech nebyl sníh,“ uvedl pro INFO.CZ mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Prezident na fotkách pózuje v oblečení české výpravy ze zimní olympiády v Soči. Trasa sportovního výletu ale prý byla celkem krátká. „Pan prezident se už několik týdnů před zahájením dovolené těšil, že po mnoha letech opět vyzkouší běžky, kterým dříve holdoval. Nebyla to ale trasa vůbec dlouhá, po tolika letech pauzy šlo vlastně o jakousi rozcvičku. Ale radost z pocitu být zase na běžkách stála za to!“ doplňuje Ovčáček. 

„Postavím se na běžky a určitě nebudu přemýšlet o prezidentské kandidatuře,“ avizoval své plány už v uplynulém týdnu prezident. Samotnou dovolenou k tomu ale podle svého mluvčího přesto využít chce. Jak INFO.CZ už v minulosti napsalo, Zeman už své okolí informoval, že kandidovat bude a to samé od něj očekávají i jeho nejbližší spolupracovníci, se kterými se o tom nedávno radil. Oficiálně chce Zeman své rozhodnutí oznámit už 9. března.

Roli ale hraje i jeho zdravotní stav, respektive jeho komplikace. Ty se na běžkách neprojevily. „Cukrovka se v poslední době velmi zlepšila a s neuropatií dolních končetin od kotníků dolů se dá vyrazit i na běžky,“ potvrzuje Ovčáček.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek