Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pelikán podal stížnost kvůli kauze Davida Ratha, soud prý porušil zákon

Pelikán podal stížnost kvůli kauze Davida Ratha, soud prý porušil zákon

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán podal stížnost proti zrušení rozsudku v kauze bývalého hejtmana středočeského kraje Davida Ratha a dalších deseti obžalovaných. Podle jeho mínění porušil soud svým rozhodnutím zákon.

O stížnosti bude rozhodovat Nejvyšší soud. „Stížnost pro porušení zákona směřuje v neprospěch všech 11 obžalovaných,“ uvedla mluvčí ministerstva spravedlnosti. Pelikán se domnívá, že nebyl důvod, aby vrchní soud věc vrátil k novému projednání.

K Rathovu případu se vyjádřil při setkání s Pelikánem i prezident Miloš Zeman. „Někdy i my, právní laici, stojíme v němém úžasu před některými rozhodnutími, jako například teď pane ministře (Roberte Pelikáne) v kauze Rath. Skoro se mi zdá, aniž bych se vměšoval do soudního rozhodnutí, že když u někoho najdeme v krabici od vína šest nebo sedm milionů korun, jsou diskuse o jeho vině či nevině poněkud nepatřičné,“ řekl tehdy. Rath na to reagoval na svém blogu osobně laděným textem adresovaným Zemanovi, kde mu nabízí setkání a vysvětlení případu z jeho pohledu.

Středočeský krajský soud uznal Ratha v červenci 2015 vinným z přijímání úplatků a nepravomocně mu uložil 8,5 roku vězení. Odvolací senát pražského vrchního soudu však rozsudek loni v říjnu zrušil kvůli použitým odposlechům. Podle něj totiž byly pořízeny nezákonně, a nepůjdou tak u nového řízení před Krajským soudem v Praze použít jako důkaz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek