Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pes na Brněnsku vážně zranil malou Lilien, která se narodila bez rukou. Skončila v umělém spánku a museli ji sešívat

Pes na Brněnsku vážně zranil malou Lilien, která se narodila bez rukou. Skončila v umělém spánku a museli ji sešívat

V pondělním případu z Brněnska, kde pes pokousal a vážně zranil malé dítě, vycházejí na světlo nové skutečnosti. Napadenou dívkou je 2,5letá Lilien, která se narodila bez rukou a o které už několikrát psal Blesk.cz. Labrador se na ni vrthnul, když upadla a bezmoně ležela brečící na zemi.

„Hned šel po ní a začal ji trhat. Já jsem okamžitě pro ni skočila, vytrhla ji a rychle ji přehodila přes plot k sousedům a za ní hned i Elizabethku (pozn. red. – starší sestřička Lilien),“ líčí maminka Eliška dramatické okamžiky, kdy se snažila svoji dcerku bránit. Pes se pak vrhl i na ni.

„Za tu chvíli z ní stačil servat i oblečení, mně trhal kraťasy,“ popisuje Eliška Josífková s tím, že záchranáři poslali vrtulník, který transportoval holčičku do nemocnice. Měla potrhaný bok a nohy.

„Dívenka utrpěla středně těžká poranění na několika částech těla, v akutním ohrožení života nebyla. Přesto ji přivolaná lékařka kvůli tišení bolesti a uklidnění uvedla do umělého spánku,“ uvedla k tomu mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

„Museli ji sešívat, skončila na ARO, pak ji přesunuli na JIP. Mě odvezli záchrankou,“ dodává Eliška Josífková s tím, že jsou už všichni z nemocnice doma. „Byl to pes, kterého přivedl táta od známého. Jde o zvíře, které už několikrát měnilo páníčka. Po tomto incidentu skončil v útulku,“ prozradila Blesku zdrcená Eliška.

Čtěte pokračování článku zde.