Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pirátům sebevědomí nechybí. Ve volbách chtějí získat 10 procent hlasů, povede je Bartoš

Pirátům sebevědomí nechybí. Ve volbách chtějí získat 10 procent hlasů, povede je Bartoš

Piráti chtějí v podzimních sněmovních volbách získat deset procent hlasů. Dnes to na celostátním fóru strany v Praze řekl její předseda Ivan Bartoš. Volební kampaň chtějí piráti spustit na počátku května, vloží do ní 4,5 až pět milionů korun. Povede je předseda Ivan Bartoš, který bude v čele kandudátk ve Středočeském kraji. 

„Míříme na deset procent," řekl Bartoš. Připomněl páteční volební model společnosti STEM, který straně přisoudil 5,5 procenta hlasů a zisk osmi poslaneckých křesel. „Všechny internetové deníky to měly na titulních stránkách, že jsme relevantní síla v politice," řekl. Před čtyřmi lety získali piráti ve sněmovních volbách 2,66 procenta hlasů.

Bartoš uvedl, že strana dokončuje svůj program a v dubnu by ho měla schválit. Podrobnosti o přípravě programu by měly zaznít dnes odpoledne. Kampaň chtějí piráti spustit v květnu a program během ní představovat postupně po jednotlivých tematických kapitolách. Bartoš zdůraznil, že si piráti nebudou kvůli kampani brát žádné půjčky.

Šéf pirátů dnes také oznámil, že mediálním stratégem kampaně bude Jakub Horák, který se v minulosti podílel například na policejní náborové kampani Pomáhat a chránit. Už dříve strana rozhodla, že jejím volebním manažerem bude Štěpán Štrébl s praxí z poradenské firmy PricewaterhouseCoopers.

Celostátním volebním lídrem pirátů bude Bartoš, který bude kandidovat ve Středočeském kraji. Ostatní lídry krajských kandidátek by měla strana představit dnes odpoledne.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek