Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podivné čachry Státního zdravotnického úřadu: Za 960 korun měsíčně pronajímal byt své ředitelce

Podivné čachry Státního zdravotnického úřadu: Za 960 korun měsíčně pronajímal byt své ředitelce

Statním zdravotnickým úřadem otřásá skandál. Nejvyšší kontrolní úřad dnes upozornil na to, že své byty v Praze pronajímal až podezřele levně. Server iDnes.cz následně vypátral, že jeden z těhto bytů si pronajímala sama ředitelka ústavu. Za 53 metrů čtverečních platila se vším všudy 960 korun. Kontroloři už připravují trestní oznámení. 

Ředitelka Jitka Sosnovcová si byt v domě na rozmezí Vinohrad a Vršovic pronajímá od roku 2013, uvádí iDnes.cz. Včetně elektřiny, vodného a stočného, odvozu odpadu, osvětlení i úklidu společných prostor za něj dosud platila pouhých 960 korun. 

„Tento vedoucí zaměstnanec tak hradil pouze výdaje spojené s užíváním bytové jednotky ve výši podle předložené kalkulace z roku 2009,“ stojí ve zprávě kontrolorů NKÚ. 

Sosnovcová argumentuje tím, že je cena úměrná kvalitě bydlení, dům je podle ní starý. Ve zprávě NKÚ ale stojí, že je budova zrekonstruovaná. „Není tam zrekonstruované nic kromě elektřiny. V roce 2012 nám energetik chtěl tu budovu zavřít, protože tam byly staré rozvody a bylo to nebezpečné. Prošlo to rekonstrukcí v tom, že tam byly kompletně vyměněné rozvody,“ argumentuje podle iDnes.cz Sosnovcová.

V reakci na šetření se nicméně NKÚ rozhodl nájmy v bytech zvýšit, nově tak bude ředitelka platit pět tisíc korun. „Snažili jsme se to překalkulovat a zaktualizovat a dát to podle požadavků zákona. Nájemné jsme přepočítali podle metrů čtverečních, takže někde se nezvýšilo a u těch větších bytů, co byly pronajímané za 960 korun, to šlo nahoru o dva až čtyři tisíce korun,“ uvedla Sosnovcová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek