Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policejní sporťák BMW při nehodě řídil policista, tvrdí vyšetřovatelé

Policejní sporťák BMW při nehodě řídil policista, tvrdí vyšetřovatelé

Luxusní policejní supersport BMW, který minulé pondělí havaroval u Brna, řídil policista. Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš seděl na místě spolujezdce, zní závěry Generální inspekce bezpečnostních zdrojů (GIBS), která okolnosti nehody vyšetřovala. Upozornil na to server Novinky.cz.

„Doposud zjištěné informace nenasvědčují podezření ze spáchání trestného činu příslušníky bezpečnostního sboru, proto tato část spisového materiálu byla postoupena na policejní prezidium příslušnému služebnímu funkcionáři k dalšímu opatření,“ řekla deníku Právo mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová.

Policejní prezidium nyní bude rozhodovat, zda a jak potrestá šéfa jihomoravských policistů Leoše Tržila, který svezení hradního protokoláře v policejním supersportu schválil. Policejní prezident Tomáš Tuhý však již dříve avizoval, že celou záležitost vnímá spíše jako mediální kampaň.

Policejní supersport BMW i8, který měla policie půjčený na testování, havaroval minulé pondělí večer. Vůz za čtyři miliony korun sjel do potoka u brněnských Chrlic poté, co jeho řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Stejně jako hradní protokolář Kruliš skončil v nemocnici.

Policie dostala hybridní vůz k testování v první polovině května, jezdit měl především po jihomoravských rychlostních silnicích. Firma ho zapůjčila na šest měsíců nebo do ujetí 20 000 kilometrů. Zda ještě bude auto schopné provozu, zatím není jasné. Jeho oprava je podle odborníků velmi složitá.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek