Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policie trvá na tom, že sebevražedná Modrá velryba existuje. Někteří tvrdí opak

Policie trvá na tom, že sebevražedná Modrá velryba existuje. Někteří tvrdí opak

„Modrá velryba je hoax!“ hlásají mnohá média i odborníci na internetovou kriminalitu. Tvrdí, že policie svým tvrzením, že se nebezpečná hra objevila v Česku, podpořila šíření paniky a zájmu o celé téma, který může být kontraproduktivní. Policie toto nařčení tvrdě odmítá a vzkazuje, že o modré velrybě v Česku mají důkazy.

Na nebezpečnou hru, kterou po sociálních sítích hrají teenageři, upozornila policie minulý týden. Hra se podle vyjádření policejního prezidia šíří Českem. K varování policie připojila i informaci o tom, že pátrají po spojitostech s dětskými úmrtími z poslední doby.

Podle mnohých médií i projekt E-bezpečí.cz je modrá velryba jen hoax a policie tak zbytečně šíří paniku. „Dotaz ještě na začátku minulého týdne vyhledával jeden nebo dva lidé denně. Většinou šlo mimochodem o nějaké sdružení věnující se dětem. Ihned po zveřejnění zprávy to však během jedné hodiny bylo až sto hledání. V posledních dnech jsme zaznamenali počet hledání převyšující několik desítek tisíc,“ řekl serveru Lidovky.cz manažer pro internetovou bezpečnost společnosti Seznam.cz Martin Kožíšek.

Policie ale nařčení ze šíření hoaxu odmítá. „Vzhledem k závažnosti informací a potenciálnímu nebezpečí jsme pokládali za nezbytné informovat veřejnost a to především rodiče nezletilých uživatelů sociálních sítí,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek