Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policisté a hasiči si od července polepší, platy bezpečnostních složek vzrostou o desetinu

Policisté a hasiči si od července polepší, platy bezpečnostních složek vzrostou o desetinu

Ministri vnitra a financí Milan Chovanec a Andrej Babiš našli shodu nad platy příslušníků bezpečnostních složek. Zvednou se od července o 10 %. Ministerstvo financí na to nakonec najde miliardu korun, uvedla Česká televize. Vicepremiér přitom dříve navýšení odmítal.

Ministerstvo financí v připomínkách k materiálu o zvýšení platů dříve uvedlo, že objem peněz na platy považuje za dostatečný a v posledních letech stále se navyšující. Zdůvodnilo to tím, že platy u bezpečnostních sborů od roku 2013 vzrostly o 15 procent, potřebné peníze na letošní rok také nejsou ve schváleném rozpočtu.

Ministr vnitra ale na dopolední schůzku zamířil s tím, že 700 milionů našel v rozpočtu vlastního resortu. Od Babiše žádal stejnou částku. Nakonec podle ČT odchází od Babiše s příslibem miliardy a ze „svojí“ kasy dá 600 milionů.

„Řešíme tím společně historický dluh vůči bezpečnostním složkám,“ řekl po jednání Chovanec.

Chovanec přišel na ministerstvo financí řešit i peníze pro Českou poštu. Ta za ztrátové služby v letech 2013 a 2014 dostane 800 milionů korun. Částka bude rozložena do tří let. Půl miliardy z toho má jít na platy poštovních zaměstnanců. 

Peníze, které pošta získá, se týkají takzvaného kompenzačního fondu, který vznikl za minulé vlády. Podle Chovance nikdy nezačal fungovat a stát nezaplatil za služby, které si objednal. Chovanec prohlásil, že po dnešku tento problém považuje za vyřešený. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek