Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policisté o Velikonocích zkontrolovali 52 tisíc řidičů. 9 tisíc z nich při jízdě chybovalo

Policisté o Velikonocích zkontrolovali 52 tisíc řidičů. 9 tisíc z nich při jízdě chybovalo

Policisté o prodlouženém velikonočním víkendu zkontrolovali v rámci celostátní dopravní akce 52 000 řidičů, přestupku se dopustilo více než 9 000 z nich. Při kontrole odhalili více než 150 řidičů pod vlivem alkoholu a 67 pod vlivem návykových látek. Informovala o tom dnes policejní mluvčí Eva Kropáčová. Loni policisté během podobné akce zkontrolovali zhruba 50 000 vozidel a zjistili asi 10 000 přestupků.

„Stovky policistů ze všech krajských ředitelství zkontrolovali 52 000 řidičů, z nichž se více než 9 000 dopustilo dopravního přestupku. Policisté za přestupky uložili 8 341 blokových pokut v celkové hodnotě bezmála tři a půl milionu korun," uvedla dnes Kropáčová.

Více než 3 000 policistů bylo na silnici nasazeno od středy. Jde zhruba o trojnásobek proti běžnému víkendovému stavu. Zaměřili se především na hlavní tahy a kritická místa.

Podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha jsou Velikonoce z hlediska bezpečnosti jedním z nejrizikovějších období celého roku. Lidé totiž o prodlouženém víkendu cestují častěji a mnohdy na delší vzdálenosti. Na silnice se také vydávají řidiči, kteří delší dobu nejezdili.

Od pátku do pondělí řešili policisté skoro 800 dopravních nehod, při nichž zemřelo šest lidí, o jednoho méně než loni. „Více než dvacet osob bylo vážně zraněno a více než dvě stě řidičů utrpělo lehká zranění," uvedla Kropáčová. Nejtragičtějším dnem letošních Velikonoc byla sobota, kdy si nehody vyžádaly tři mrtvé.

Od roku 2000 byl dosud nejtragičtější velikonoční víkend v roce 2003, kdy zemřelo při nehodách 25 lidí. Naopak v letech 2011 a 2013 zaznamenali policisté shodně tři oběti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek