Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policisté podezírají zdravotní sestru z vraždy stařenky. Píchla ženě do žíly vzduch?

Policisté podezírají zdravotní sestru z vraždy stařenky. Píchla ženě do žíly vzduch?

Policie obvinila z vraždy jednadvacetiletou pracovnici Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Uvedla to v dnešním vydání Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku je podezřelou ošetřovatelka a obětí je osmaosmdesátiletá pacientka chirurgického oddělení nemocnice.

Mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek potvrdil deníku, že policie stíhá pro vraždu zaměstnankyni nemocnice, která je nyní ve vazbě. Bližší informace k případu ale uvést nechtěl. Podle mluvčí nemocnice Hany Kopalové má nyní obviněná žena neplacené volno a její přístupové karty do nemocnice byly zablokovány.

Deník uvádí, že kriminalisté ošetřovatelku podezřívají, že pacientce vpíchla do žíly vzduch. Seniorka v nemocnici minulý týden zemřela.

Vraždu má mít na svědomí Lenka W. z Kosmonos u Mladé Boleslavi. Mladá matka tříletého syna pracovala na chirurgickém oddělení Klaudiánovy nemocnice od roku 2015. Proč vraždila, policie vyšetřuje. Podle deníku pracuje jedna z verzí s tím, že měla psychické problémy a chtěla na to upozornit své okolí. 

„Ano, měla psychické problémy,“ potvrdil deníku manžel údajné vražedkyně Martin. Podle něho se mohly na jeho manželce projevit následky předchozího vztahu. Partner jí měl psychicky týrat. „A dokonce jí nutil brát drogy,“ říká.

Že by ale byla něčeho takového schopná, se mu nechce věřit. „To není možný. To by neudělala úmyslně. To musel být nějaký zkrat,“ myslí si.