Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla.“ Přečtěte si, co Zeman řekl svým věrným

„Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla.“ Přečtěte si, co Zeman řekl svým věrným

Prezident Miloš Zeman stovkám hostů z řad jeho podporovatelů na Pražském hradě oznámil, že bude znovu kandidovat na funkci prezidenta republiky. Oficiálně to řekne až v pátek. Přečtěte si, co na Hradě směrem k pozvaným zaznělo.

Rozhodnutí prezidenta Zemana si přišlo na Hrad vyslechnout na tisíc lidí – členové vlády, jeho političtí souputníci i osobnosti ze světa byznysu a umění.

Zeman na úvod akce řekl, že zájem o Rusalku, ze které zazněla árie, stoupá, protože před čtyřmi lety přišlo na oslavu 200 lidí, loni 900 a dnes podle jeho informací 1000. Ohlásil, že přídavek zajistí sám. „Máte právo slyšet ho jako první,“ naznačil co řekne.

Po osmé hodině v projevu uvedl, že politická prohlášení by neměla být obalována a „měla by zaznít jako výstřel z děla“. „Proto vám oznamují, že jsem se rozhodl znovu kandidovat na funkci prezidenta,“ řekl Zeman zaplněnému sálu.

V narážce na páteční tiskovou konferenci pak žertem mluvil o tom, že chtěl hosty požádat, aby o jeho rozhodnutí neříkali novinářům. „Jste svobodní lidé a já nemám právo vámi manipulovat,“ zvrhl pak vlastní úvahu. Obdobně mluvil ohledně podpisů, které bude pro svoji kandidaturu potřebovat sehnat.

Své vystoupení Zeman uzavřel - jak sám řekl – jednou provokací. Řekl, že si přeje, aby spolu s jeho podporovateli „vyhráli dalších pět let s vlastním rozumem, vlastním svědomím a vlastní sebeúctou“.

„Nepřál bych si, abychom byli poraženi těmi, kdo nedokáží říci svůj vlastní názor. Zahalují se do politické korektnosti, která neznamená nic jiného než fráze, a mají charisma lahve od okurek. Snažme se vážit svobody, včetně svobody těch, kdo mají jiný názor, než máme my. Nevažme si těch, kdo žádný názor nemají,“ uzavřel Zeman.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek