Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Političky si vjely do vlasů kvůli sociálním službám.

Političky si vjely do vlasů kvůli sociálním službám.

Různé pohledy na problematiku nízkých výdělků pečovatelek a pečovatelů v pátek dostaly do sporu političky vládní koalice. Poslankyně hnutí ANO Radka Maxová ostře kritizovala ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD) za to, že se nesnaží hledat peníze na přidání v sociálních službách. Marksová se proti tomu důrazně ohradila a označila to za nehorázné lži. Problém je podle ní v ministerstvu financí a hnutí ANO, pod jehož správou resort je.

Marksovou v pátek kvůli nečinnosti kritizovali zástupci domovů pro seniory a postižené i odbory. Podle nich kvůli nízkým odměnám chybí tisíce lidí, kteří by v tomto segmentu pracovali. Vyzvali proto ministryni, aby finance zajistila.

Místopředsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová k tomu dodala, že by pracovníci v sociálních službách neměli na spor v koalici doplácet. Expertka opoziční ODS Lenka Kohoutová Marksovou vyzvala, aby splnila slib a růst platů prosadila.

Poslankyně vládního hnutí ANO Maxová v pátek uvedla, že Sněmovna kabinet k řešení situace vyzvala koncem dubna. „Od té doby bylo několik zasedání vlády a nic se neděje. Paní ministryně Marksová dělá mrtvého brouka... Nechápu postoj ministryně vzhledem k tomu, že ministryně školství bojuje za zvýšení platů učitelů, ministr zdravotnictví bojuje za platy zdravotníků, ministerstvo práce nečinně přihlíží snižování kapacit v zařízeních,“ řekla Maxová.

Ministryně se jejím slovům ostře ohradila. „Považuji to za nehorázné lži, nebojím se říct, že to je určitě nějaká ´účelovka´,“ řekla Marksová. Podotkla, že ministerstvo pod jejím vedením každý rok navyšovalo částku pro sociální služby, zvedaly se také výdělky ve veřejném sektoru.

Celý článek si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek