Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Političky si vjely do vlasů kvůli sociálním službám.

Političky si vjely do vlasů kvůli sociálním službám.

Různé pohledy na problematiku nízkých výdělků pečovatelek a pečovatelů v pátek dostaly do sporu političky vládní koalice. Poslankyně hnutí ANO Radka Maxová ostře kritizovala ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD) za to, že se nesnaží hledat peníze na přidání v sociálních službách. Marksová se proti tomu důrazně ohradila a označila to za nehorázné lži. Problém je podle ní v ministerstvu financí a hnutí ANO, pod jehož správou resort je.

Marksovou v pátek kvůli nečinnosti kritizovali zástupci domovů pro seniory a postižené i odbory. Podle nich kvůli nízkým odměnám chybí tisíce lidí, kteří by v tomto segmentu pracovali. Vyzvali proto ministryni, aby finance zajistila.

Místopředsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová k tomu dodala, že by pracovníci v sociálních službách neměli na spor v koalici doplácet. Expertka opoziční ODS Lenka Kohoutová Marksovou vyzvala, aby splnila slib a růst platů prosadila.

Poslankyně vládního hnutí ANO Maxová v pátek uvedla, že Sněmovna kabinet k řešení situace vyzvala koncem dubna. „Od té doby bylo několik zasedání vlády a nic se neděje. Paní ministryně Marksová dělá mrtvého brouka... Nechápu postoj ministryně vzhledem k tomu, že ministryně školství bojuje za zvýšení platů učitelů, ministr zdravotnictví bojuje za platy zdravotníků, ministerstvo práce nečinně přihlíží snižování kapacit v zařízeních,“ řekla Maxová.

Ministryně se jejím slovům ostře ohradila. „Považuji to za nehorázné lži, nebojím se říct, že to je určitě nějaká ´účelovka´,“ řekla Marksová. Podotkla, že ministerstvo pod jejím vedením každý rok navyšovalo částku pro sociální služby, zvedaly se také výdělky ve veřejném sektoru.

Celý článek si přečtěte na webu Blesk.cz.