Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Polovina Čechů věří, že je zákaz kouření v hospodách ochrání před škodlivinami z cigaret

Polovina Čechů věří, že je zákaz kouření v hospodách ochrání před škodlivinami z cigaret

Za necelé dva měsíce už Češi nebudou smět kouřit v hospodách. Polovina z nich přitom věří, že protikuřácký zákon pomůže ochránit nekuřáky před škodlivými látkami v cigaretách. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas.

„Zajímavé je, že mezi nekuřáky si ty pozitivní dopady slibuje 61 procent lidí, mezi kuřáky jen 30 procent. On kuřák kouří tak i tak, takže pasivní kouření se ho netýká na rozdíl od nekuřáků,“ uvedl pro Rozhlas analytik společnosti Daniel Prokop. 

Ve stejném průzkumu 1000 respondentů také odpovídalo na otázku, zda kvůli protikuřáckému zákonu přestanou chodit do restauračních zařízení. Jejich odpovědi naznačují, že dopad bude minimální. 

„Zhruba stejný počet lidí řekl, že bude chodit do restaurací méně a stejný počet, že bude chodit více - z toho se dá odhadovat, že zásadní vliv na návštěvnost to mít nebude. Patnáct procent nekuřáků říká, že bude chodit více do restaurací, naopak 25 procent kuřáků říká, že bude chodit méně - ale těch kuřáků je ve společnosti méně, takže to bude podle našich dat takové vyrovnané,“ vysvětlil Daniel Prokop. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek