Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poplach na brněnském zbrojním veletrhu. Zloděj ukradl zakázaný tlumič na útočnou pušku

Poplach na brněnském zbrojním veletrhu. Zloděj ukradl zakázaný tlumič na útočnou pušku

Zbrojní veletrh IDET na brněnském výstavišti zažívá rušné časy. Na stánku České Zbrojovky tam neznámý zloděj ukradl tlumič na samopal. Takové příslušenství je však v Česku až na výjimky zakázané.

Na krádež upozornila agentura Aktu.cz. Podle ní mělo dojít ke krádeži příslušenství k nové pušce Bren2. Agentura připomněla, že takové doplňky jsou v ČR zakázané. Případem už se zabývá policie a výstaviště prochází kontrolou.

„Mohu potvrdit, že nám byla hlášena krádež tlumiče ze stánku na veletrhu Idet. Vzhledem k tomu, že na bezpečnost na výstavišti dohlíží řada kolegů, tak předpokládám, že už se vším zabývají,“ cituje web TN.cz policejní mluvčí Andreu Cejnkovou.

Výjimku ze zákazu mají jen příslušníci ozbrojených složek. Pokud se potvrdí, že skutečně šlo o zmíněný tlumič, hrozí pachateli kromě krádeže také stíhání kvůli nedovolenému ozbrojování.

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a přidružené akce začaly na brněnském výstavišti ve středu. V Brně vystavovalo 518 firem z 31 zemí. Znamená to mírný nárůst oproti poslednímu ročníku akce v roce 2015.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek