Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poslanci se místo práce rozutekli na víkend. V sále jich bylo tak málo, že nemohli ani hlasovat

Poslanci se místo práce rozutekli na víkend. V sále jich bylo tak málo, že nemohli ani hlasovat

Jednací den sněmovny skončil kvůli nízkému počtu poslanců v sálu předčasně. Měli zrovna rozhodovat o návrhu na zamítnutí předlohy ohledně praktických lékařů, když se ukázalo, že jich k hlasovacímu zařízení není přihlášené dostatečné množství. Víkend volá, zdá se.

Před avizovaným hlasováním bylo k zařízení přihlášeno o několik poslanců méně než potřebných 67. Ke zvýšení počtu nepomohla ani krátká přestávka, kterou vyhlásil předsedající Jan Bartošek (KDU-ČSL). Na základě dohody zástupců poslaneckých klubů pak schůzi dolní komory přerušil.

Dnešní jednací den byl asi o 1,5 hodiny kratší než obvykle. O pátcích sněmovna obyčejně jedná do 14:00. Je to spolu se středou jediná chvíle, kdy poslanci můžou ve třetím čtení schvalovat zákony. Pro některé je to holt „žvanírna“...

O předlohu poslanců ODS se přitom v dolní komoře rozhořel poměrně ostrý spor. Dnešní vývoj jejího projednávání prakticky znamená, že do voleb o ní zákonodárci s největší pravděpodobností nerozhodnou a takzvaně spadne pod stůl. Poslanci ODS navrhli obnovu vzdělávacího oboru dětských praktiků v reakci na nedávno schválenou předlohu, jež jej slučuje s dětskou pediatrií.

Občanští demokraté původně navrhovali, aby Sněmovna o předloze rozhodla zrychleně už v prvním čtení. Kluby ČSSD a ANO ale možnost takového postupu vetovaly. Je pravděpodobné, že poslanci se k novele do říjnových voleb už nevrátí.

Aktuální schůze bude pokračovat v úterý 11. července.