Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poslední foto, úsměvy i nostalgie. Sobotkova vláda se naposledy sešla. Co bylo pro premiéra nejtěžší?

Poslední foto, úsměvy i nostalgie. Sobotkova vláda se naposledy sešla. Co bylo pro premiéra nejtěžší?

Poslední zasedání vlády v demisi dnes trvalo zhruba hodinu. Premiér v demisi Bohuslav Sobotka (ČSSD) v závěru poděkoval členům ministrům za jejich práci pro Českou republiku a pro její občany, následně si přítomní členové vlády udělali společnou fotografii. Sobotka novinářům řekl, že po čtyřech letech intenzivní práce se těší na určité zklidnění, rád nebude vzpomínat především na výměny ministrů.

Sobotka po skončení jednání řekl, že zasedání se uskutečnilo v klidné a příjemné atmosféře. „Zařadil jsem jen body, kde byla shoda, že je nezbytné, aby je ještě vláda probrala,“ uvedl. V závěru jednání ministrům poděkoval za jejich práci. „A udělali jsme si závěrečnou fotografii těch ministrů, kteří se dnes zúčastnili,“ řekl.

Další schůzi už nemá v úmyslu svolat, za týden už by se měla sejít hned po jmenování nová vláda Andreje Babiše (ANO). „Určitě to bude změna v životě, byly to velmi intenzivní čtyři roky,“ připustil Sobotka. Kabinet se podle něj musel zabývat nejen problémy, které souvisely se snahou prosazovat program. „Řešili jsme i věci, které přicházely, jak je přinášel život, ať už to byla reakce na migrační krizi nebo třeba řešení krize ve Vrběticích, způsobené výbuchy tamních muničních skladů,“ řekl.

Sobotka je přesvědčen, že jeho vláda zklidnila situaci v Česku a zemi stabilizovala. „Tím, že jsme měli jako koalice jasnou většinu, nemohly nás vydírat různé zájmové skupiny, že by přetahovaly poslance mezi vládou a opozicí,“ uvedl. Kromě prosazování vládního programu se podle něj dařilo i reprezentovat Česko dobře navenek, takže bylo považováno za úspěšnou zemi a důvěryhodného a stabilního partnera.

Vzpomínat pozitivně nebude především na změny ve vládě, kterých bylo v řadách ČSSD a ANO celkem devět. „To nikdy není úplně příjemná věc, ale jako předseda vlády jsem tyto změny udělat musel,“ uvedl. Nejhorší podle něj byly změny v případě ministrů sociální demokracie, které sám vybral. „Ale z různých důvodů bylo potřeba změnit vládní tým,“ dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek