Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Potvrzeno: Německé výrobky jsou kvalitnější než ty české. Podívejte se, jak se liší

Potvrzeno: Německé výrobky jsou kvalitnější než ty české. Podívejte se, jak se liší

Lepší prací prášky, konzervy i masné výrobky? Na západ od nás ano. Nový test kvality zboží, který si nechalo vypracovat Ministerstvo zemědělství, dokázal, že kvalita výrobku se v různých evropských zemích liší, a to výrazně. V masných výrobcích je v Německu více masa a dokonce prací prášky obsahují více aktivní látky a perou lépe. První informace o výsledcích testu přinesla Mladá fronta DNES.

Spanilé jízdy na nákupy do Německa zřejmě nebudou pouze zapomenutou praktikou 90. let. Jak ukázal nový průzkum, stejné výrobky jsou v Německu stále mnohem kvalitnější než ty tuzemské. Neliší se přitom jen kvalita potravin, ale i dalších výrobků.

„Průzkum ukazuje, že je tady opravdu problém s dvojí kvalitou potravin, ale také ostatních výrobků, například pracích prášků,“ přiznává v rozhovoru pro MF DNES ministr zemědělství Marián Jurečka. Z celkem 21 testovaných věcí mělo celkem 13 rozdílnou kvalitu v Česku a v Německu. Kontroloři z Vysoké školy chemicko-technologické přitom porovnávali stejné výrobky nejen v Česku a Německu, ale také v Maďarsku, Rakousku a na Slovensku. A rozdíl mezi západem a východem byl značný.

Prací prášek Persil měl například v Německu 17,5 procent aktivní látky, zatímco v Česku pouze 13,8 procent. Rozdíl byl prý patrný už na první pohled. „Rozdíly jsou poměrně vysoké. Podle množství aktivních látek můžeme říct, že ten německý prášek pere zhruba o 20 procent lépe než český. Šuskandou se říkalo, že prací prášky perou u nás jinak než v Německu. V případě Persilu to teď máme doložené,“ vysvětluje pro MF DNES koordinátor průzkumu Jan Pivoňka.

Značný rozdíl byl také například v kvalitě rybích prstů značky Iglo. Česká verze obsahuje kolem 50 procent masa. Němci si ale mohou koupit výrobek ve stejném obalu, který tvoří téměř 64 procent masa. Paradoxem, který potvrzuje záměrnou rozdílnou kvalitu, je fakt, že obě balení s rozdílným množstvím ryb vyrobili ve stejném německém závodě.

Kompletní výsledky testů kvality výrobků by měl ministr Jurečka představit dnes. Už teď je jasné, že nezávislý průzkum potvrdí dlouho předpokládaný rozdíl v kvalitě potravin na západě a východě Evropy. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek