Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Potvrzeno. Novým ministrem průmyslu bude dosavadní náměstek Havlíček

Potvrzeno. Novým ministrem průmyslu bude dosavadní náměstek Havlíček

Novým ministrem průmyslu bude dosavadní náměstek Jiří Havlíček. Po setkání s prezidentem Milošem Zemanem to oznámil premiér Bohuslav Sobotka. 

Havlíčkův předchůdce Jan Mládek v čele resortu skončil 28. února. Od té doby resort z pověření prezidenta vede premiér sám. Podle Sobotky se s Havlíčkem chce do jeho nástupu ještě Zeman setkat, oficiální jmenování by mělo být otázkou několika dnů. 

Měl jsem možnost za ty uplynulé dny velmi těsně spolupracovat s náměstkem Havlíčkem. Musím říct, že mě spolupráce ujistila o tom, že je velmi dobře připraven, aby do voleb do Poslanecké sněmovny letošního roku ministerstvo průmyslu a obchodu vedl," řekl Sobotka.

Havlíček podle Sobotky nepotřebuje čas, aby se v problematice ministerstva zorientoval. Bude mít za úkol prosadit věci související se zákonem o elektronických komunikacích, další prioritou bude čerpání evropských peněz nebo příprava výstavby nového jaderného bloku v Dukovanech, řekl Sobotka.

Havlíček na ministerstvu průmyslu působil už v letech 2003 až 2006, a to na pozici ředitele kabinetu ministra. V minulosti byla také ústředním tajemníkem ČSSD nebo místostarostou Čáslavi. Od února 2014 je náměstkem ministra průmyslu a obchodu.