Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Potvrzeno: Policie kvůli dotacím byla i v Janstově unii sportu. Zapečetila kanceláře

Potvrzeno: Policie kvůli dotacím byla i v Janstově unii sportu. Zapečetila kanceláře

Policie v rámci vyšetřování dotací z ministerstva školství pro sport zasahovala ve středu kromě Fotbalové asociace ČR, pražského magistrátu a ministerstva školství (MŠMT) také v sídle České unie sportu, jejíž předseda Miroslav Jansta je mezi zadrženými. Podle místopředsedy ČUS Marka Hájka vyšetřovatelé zapečetili tři kanceláře.

Zatímco na ostatních místech policie zasahovala už ve středu dopoledne, na ČUS byl údajně dlouho klid. Mluvčí Vladimír Zemánek nepotvrdil, že by se v sídle jedné z nejdůležitějších sportovních organizací něco dělo. Policie však nakonec dorazila.

„V současné době nevíme, co je smyslem a cílem této akce, a čekáme na vysvětlení a další informace orgánů činných v trestním řízení. Česká unie sportu je přesvědčena, že její hospodaření je bezproblémové a mnohokrát deklarovala, že i v případě čerpání státních dotací vždy zastávala maximální transparentnost,“ dodal místopředseda Hájek.

Předseda ČUS Jansta i místopředseda Miroslav Pelta, který je zároveň předsedou FAČR, jsou mezi zadrženými v případu vyšetřování možného zneužití státních dotací z MŠMT.

Podle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové byly obviněny tři osoby a jedna firma ze zneužití pravomocí, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Vedle Pelty a Jansty byli zadrženi také náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) a ředitelka odboru sportu na magistrátu Soňa Fáberová.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek