Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Povýšení kvůli televizi. Jmenoval Mládek nového náměstka jen kvůli tomu, aby mohl do pořadu Václava Moravce?

Povýšení kvůli televizi. Jmenoval Mládek nového náměstka jen kvůli tomu, aby mohl do pořadu Václava Moravce?

Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes překvapivě jmenovalo nového politického náměstka. Povýšení bývalého poradce pro elektronickou komunikaci Lubomíra Bokštefla je ovšem opředeno podivnými okolnostmi. Podle informací INFO.CZ jeho jmenování údajně souvisí s pořadem Otázky Václava Moravce, který se bude v neděli zabývat regulací telekomunikačních operátorů. 

Produkce pořadu původně pozvala Mládka, ten to ovšem odmítl a nabídl svého poradce Bokštefla. Moravec to ovšem odmítl s tím, že musí přijít alespoň náměstek. A z Bokštefla se z ničeho nic náměstek stal. Telekomunikacemi se přitom až dosud zabýval další náměstek MPO – Karel Novotný.

 

„My jsme zavolali náměstka Novotného, který má na starosti sekci digitalizace a komunikace. Oni nám nabízeli poradce (Bokštefla). My jsme řekli, že poradce nemá dostatečné kompetence. Tato přetahovaná trvala přibližně týden. A dnes ráno nám přišla informace, že se z poradce stal náměstek a přišel i jmenovací dekret. Blahopřeji panu poradci, že se z něj stal náměstek,“ řekl INFO.CZ Václav Moravec. Sám prý doufá, že Bokštefl přebral všechny kompetence, protože proti němu bude v neděli stát šéf telekomunikačního úřadu Jaromír Novák a senátorka Alena Dernerová, která se telekomunikacemi rovněž zabývá.

Proč dosavadní náměstek, který měl telekomunikace na starosti, nepůjde problematiku hájit do debaty v ČT, vysvětluje mluvčí MPO František Kotrba: „Karel Novotný se stal před časem náměstkem člena vlády a tu odbornost dlouhou řadu měsíců neměl ve své kompetenci.“

Vyloučil, že by se Bokštefl stal náměstkem jen proto, aby mohl do OVM. „Je to nesmysl, je to spekulace“, dodal mluvčí MPO.

„Lubomír Bokštefl se prakticky celý profesní život pohybuje v oblasti elektronických komunikací a jako můj poradce osvědčil výbornou znalost problematiky, která s tímto sektorem souvisí,“ uvedl v tiskové zprávě ministr průmyslu Jan Mládek. 

Jmenování Bokštefla náměstkem zdůvodnil potřebou posílit svůj manažerský tým.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek