Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Praha 1 si najala partu ranařů a poslala je na kuřáky. Vyhrožovali mi, že si na mě počkají, tvrdí jeden z „hříšníků“

Praha 1 si najala partu ranařů a poslala je na kuřáky. Vyhrožovali mi, že si na mě počkají, tvrdí jeden z „hříšníků“

Zákon zakazující kouření v hospodách vnuknul úředníkům první městské části nápad. Do ulic Starého města teď vyráží třikrát týdně „antikonfliktní tým“ dvanácti mužů v černém. Oficiálně mají – jak informuje server iDNES.cz – „usměrňovat hloučky lidí před bary a hospodami, které mohou rušit spící obyvatele městské části“. Realita má ale podle svědků občas blízko k nátlaku a vyhrožování.

Nový protikuřácký zákon přinesl do centra Prahy napětí. Hned krátce po tom, co se norma začala projevovat v praxi, prudce vzrostl počet udání. Chodníky před bary byly v rušnějších hodinách plné lidí, kteří se často dostali do sporu se strážníky. První městská část se možná i proto rozhodla, že přispěje k vymáhání pořádku jinými prostředky. Zajistit to pro ni má parta „ostrých hochů“ s nápisem Antikonfliktní tým Prahy 1 na tričkách a bundách.

Praha 1 do terénu vyslala členy bezpečnostní agentury BSB Professional service, kteří mají za úkol vyhledávat a „usměrňovat“ hloučky lidí, kteří na ulici ruší noční klid. Server iDNES.cz připomíná, že v mnoha ulicích městské části vyhláška zakazuje i pití alkoholu. 

720p 480p 360p 240p
V restauracích začíná platit zákaz kouření

Antikonfliktní tým na to lidi upozorňuje, neobejde se to ale bez vypjatých situací. Jak novináři iDNES.cz popsali, konflikt minulý týden nastal třeba v Dlouhé ulici. Několik členů týmu tam šlo informovat trojici, která na lavičce pila alkohol. „Ukaž mi odznak“, reagoval podrážděně jeden z napomínaných mužů s odkazem na to, že ho zaměstnanec bezpečnostní agentury nemá co napomínat. Na místě rýsujícího se konfliktu se rychle objevilo všech dvanáct siláků.

„My si tykáme?“ odvětil muži jeden ze členů „hlídky“. Následovala údajně ostrá výměna názorů, po které se tým odebral do dalších ulic. „Nechápu, proč bych měl poslouchat někoho, kdo má na sobě nějakou bundičku a říká mi, co mám a nemám dělat,“ vysvětloval poté jeden z trojice, kterou skupina „usměrňovala“.

720p 360p

„Pochopím, pokud za mnou přijde policista nebo strážník, ale tohle je prostě šikana,“ zlobí se. „Když jeden z nich odcházel, sklonil se ke mně a řekl mi, ať počkám, až mě potká bez kamer. Jestli hodlá Praha 1 lidem vyhrožovat, tak to asi není v pořádku,“ dodává napomenutý muž.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek