Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Praha centrem prvomájových nepokojů. Kterým místům se zítra raději vyhnout?

Praha centrem prvomájových nepokojů. Kterým místům se zítra raději vyhnout?

Tak jako každoročně se i letos při příležitosti svátku práce sjede do české metropole řada nejrůznějších uskupení a jejich sympatizantů za účelem četných manifestací. Pokud si tedy chcete užít klidný sváteční den, vyplatí se centru města vyhnout. Jestli jej přece musíte navštívit, podívejte se do našeho přehledu, kdy a kam chodit a naopak nechodit.

Pokud nepatříte k některé ze skupin občanů České republiky, kteří se chystají v průběhu pondělka pozvednout svůj hlas na veřejném setkání podobně smýšlejících, připravilo pro vás INFO.CZ přehledné informace, které lokality budou v jaký čas okupovat demonstranti nebo další skupiny činné ve veřejném prostoru.

Celkem je v Praze na letošní první máj nahlášeno dvanáct demonstrací, jak říká mluvčí pražského magistrátu Vladimír Řepka. Jedno z nejžádanějších míst v centru, Václavské náměstí, letos opanuje Manifestace za mír, která si oblast rezervovala v rozmezí od 9 do 18 hodin.

Z Letenské pláně vyrazí ve dvě hodiny pochod Bloku proti islamizaci, který doputuje postupně přes Chotkovy sady a Klárov až na náměstí Jana Palacha, které organizátoři nahlásili jako cílové místo. Z náměstí Republiky přes ulici Na Příkopě až na Staroměstské náměstí projdou Prahou zástupci hnutí Politika a svědomí.

Do prvomájového dění v hlavním městě se zapojí i početná obec studentská, která pořádá tradiční majáles. Průvod vyrazí z Karolina a bude pokračovat přes Staroměstské náměstí a Melantrichovu, následně projde ulicí 28. října dále do Jungmannovy. Přes Karlovo náměstí zamíří k Národní třídě a bude pokračovat přes most Legií na Malou Stranu, kde po průchodu přes Újezd skončí na Kampě.

Rovněž politické strany při příležitosti svátku práce pořádají několik setkání. Před hlavním nádražím se sejdou ve 14:00 stoupenci Dělnické strany sociální spravedlnosti. Komunisté se se svými příznivci sejdou v 9:45 na pražském Výstavišti, budou v okolí Křižíkovy fontány. Setkání plánují na 13:00 ODS na Petříně a ČSSD na Střeleckém ostrově, kde budou rozdávat balonky a prodávat levné pivo. Od dvou hodin se začnou scházet příznivci ANO na náplavce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek