Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pražany čekají změny v dopravě. Podívejte se, které linky vás od zítřka zavezou jinam

Pražany čekají změny v dopravě. Podívejte se, které linky vás od zítřka zavezou jinam

Zřízení nové zastávky na Štvanici, zahájení výluky tramvajové trati na Balabence nebo změna trasy linek 13 a 21. To je jen část změn, které od soboty čekají na cestující v pražské hromadné dopravě. Novinkou bude i zavedení „nostalgické“ tramvajové linky číslo 23, na které budou jezdit nejstarší typy legendárních vozů T3. 

V sobotu definitivně skončí dlouhotrvající výluka tramvají na Spořilově. „Linka číslo 11 se tak vrátí do své původní trasy, linka 14 však bude nově ovlivněna výlukou na jejím druhém konci,“ upozorňuje organizace ROPID, která plánuje pražskou MHD. V sobotu totiž začne oprava kolejí v Sokolovské ulici mezi Palmovkou a Balabenkou, která se dotkne denních linek 6, 8, 14, 16 a 25.

Svou trasu od víkendu změní i tramvaje na lince 13 a 21. Kvůli posílení dopravy v centrální části Vršovic bude třináctka ve směru od Černokostelecké a I. P. Pavlova odkloněna přes Náměstí Míru na Čechovo náměstí. Jednadvacítka pro změnu nebude jezdit z Anděla na Kotlářku, ale ke stanici metra Radlická.

Dobrou zprávu má dopravní podnik pro cestující na lince 15. Kvůli rostoucímu počtu cestujících budou na lince ve všedních dnech jezdit soupravy dvou tramvajových vozů, případně článkové tramvaje.

Novinkou v pražské tramvajově dopravě bude zřízení zastávky Štvanice na Hlávkově mostě. Tramvaje na ní budou zastavovat pouze na znamení, stejně jako na zastávce Těšnov. Lidé se dosud na ostrov dostali buď pěšky od stanice metra C Vltavská, nebo přívozem, který ale nepluje celoročně. „Přívoz na Štvanici loni přepravil 65 000 osob a 1 300 jízdních kol. Je to oblíbené a velmi navštěvované místo s bohatým kulturním a sportovním životem,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký.

Na svou premiérovou jízdu ulicemi metropole v sobotu vyjedou tramvaje na „nostalgické“ lince číslo 23. Dopravní podnik na ni bude nasazovat nejstarší typy dosud oblíbených tramvají T3, které by zároveň měly nadobro opustit všechny ostatní tramvajové linky. Nová linka bude mít celoroční provoz a pomůže odlehčit turisticky nejvytíženější pražské tramvaji číslo 22, zejména v okolí Pražského hradu.